MICHEL SCHNEIDER RIESLING CLASSIC

michel schneider wino

Michel Schneider Riesling Classic

Pamiętajmy, że alkohol szkodzi zdrowiu, ale to wino zasługuję na kilka słów. Dokładnej ceny ani miejsca gdzie zostało zakupione nie jestem w stanie Wam podać. Był to prezent, więc nie mam takich danych. Zanim zdecydowałam się spróbować to niemieckie wino przeczytałam kilka złych recenzji. Wzbudziło to moje obawy, ale mimo wszystko postanowiłam ruszyć do testów.

Czy kupię ponownie - zdecydowanie tak
Produkt idelany 100%
Cena - około 30 zł
Jakość do ceny ok 70%
Aromat
Jakość do ceny ok 84%

Po otwarciu pamiętałam o kilku zasadach odpowiednio wcześniej otworzyłam butelkę i pozwoliłam, aby wino napowietrzyło się. Znawcą win nie jestem, ale zauważyłam już kilkukrotnie, że to pozwala na wydobycie z wina tego co najlepsze. Zatem schłodzone do 13 stopni i odpowiednio przygotowane wino nadawało się do spożycia. 

Wino ma ładny, złoto-miodowy kolor.  Pierwszy łyk i już zauważyłam, że doskonale pasuje do moich smaków. Bukiet rześki, zdecydowany, nęcący. Kwiatowy. Z uwolnieniem estrów pojawiła się cała gama zapachów iście pastelowych, z wanilią na pierwszym planie. Aromaty słodkie, a jednocześnie smak cierpki. Połączenie niebanalne. 

Polecam dla osób, które mają potrzebę napić się wytrawnego i wyrazistego wina.

 

Kilka słów od producenta

Michel Schneider to kolekcja niepowtarzalnych win o unikalnym charakterze. Ten wspaniały Riesling o doskonale wyważonej kwasowości, powstał z rozpieszczanych przez słońce gron wzrosłych w Pfalz, jednym z największych regionów winiarskich Niemiec, w dorzeczu Renu. Zachwyca intensywnym, owocowym bukietem, pełnym aromatów cytryny i jabłka, uzyskanym dzięki powolnej fermentacji w niskich temperaturach. Doskonale smakuje serwowany w akompaniamencie białych mięs, ryb i drobiu. Podawać schłodzone do temperatury 8-10°C.

michel schneider wino

Leave a Reply

Your email address will not be published.