W poszukiwaniu taniego ekspresu na kapsułki

Krups Nespresso Inissia XN1005 czerwony

Krups Nespresso Inissia XN1005 czerwony

Aktualnie chyba jedne z najtańszych ekspresów na kapsułki to Krups Nespresso Inissia XN1005. 

Ekspres kosztował 199 zł, ale za 100 zł można wybrać kawy ze strony producenta. Zatem cena jednostkowa ze ekspres to 99 zł. Zatem moim zdaniem deal jest ok.

Zadowolenie
64%
Cena
85%
Wygląd
93%

Przejdźmy do konkretów. Usystematyzujemy kwestię ceny. Za 199 zł otrzymałam ekspres Krups Nespresso Inissia XN1005 czerwony, pakiet startowy składający się z 16 różnych kapsułek. Z strony producenta mogłam zamówić kawy o wartości 100 zł. Wybrałam 6 rodzajów kaw, co łącznie dało mi 60 kapsułek. Do tego rozwiązania musiałam dopłacić 5 zł. Przesyłka była opłacona przez producenta.

Jeśli chodzi o kawę to zamawiałam głownie te o wysokiej intensywności. W pakiecie startowym otrzymałam zróżnicowane kapsułki i muszę przyznać, że te o małej intensywności nie przypadły do mojego gustu. Jednak należy zwrócić uwagę, że z kawą to tak już jest, że każdy lubi coś innego.

Zamiast na kawie wolałabym skupić się na samym ekspresie. Czym różni się od konkurencji, czy jego wady są do zaakceptowania? I jak to wygląda w użytkowaniu codziennym?

Zatem pojemność zbiornika na wodę jest dość mała, bo tylko 0,7 litra. Warto zwrócić uwag, że porównywalne produkty konkurencji maja pojemność do litra. jednak ich cena jest trochę wyższa. Czy mi to przeszkadza? Najczęściej piję kawę sama, więc nie ma dla mnie znaczenia pojemność. Wody starczy na 3 kawy, zatem myślę, że pojemność zbiornika na wodę nie powinno mieć znaczenia. Wodę należy po prostu dolewać trochę częściej.

Jeśli chodzi o moc 1260 V, to w zwykłym codziennym użytkowaniu nie dostrzegam potrzeby większej mocy. Konkurencyjne firmy mają większą moc, ale zauważmy, że za 1600 V trzeba zapłacić co najmniej 200 zł więcej. Więc nie widzę aktualnie takiego sensu. 

Ekspres ma regulację wielkości zaparzanej kawy. Tak więc można sobie spokojnie ustawić ilość wody dla kawy dużej i małej. W zależności od potrzeb. 

Czy ekspres na kapsułki się opłaca

Powszechnie uważa się, że kapsułki są drogie, czy to prawda? 

Jeśli chodzi o ekspres Nespresso to na stronie producenta jednak kapsułka kosztuje około 1,8 zł. Warto zaznaczyć, że w przypadku tego ekspresu nie dostaniemy kapsułek w markecie i w celu zakupy należy je zamawiać przez internet. Konkurencyjne firmy, które współpracują z marketami oferują 16 kaw za około 24 złoty, co daje w przeliczeniu 1,5 zł za sztukę. Jednak można te kapsułki kupić taniej. Widzimy, że Nespresso nie ma wcale tanich kapsułek. 

W internecie możemy znaleźć wiele firm, które oferują zamienniki, czyli kapsułki pasujące dodedykowanych ekspresów. Korzystałam z usług jednej z takich firm i muszę Wam powiedzieć, że wtedy cena za kapsułkę może spaść poniżej złotówki. A jakość kawy jest bardzo dobra.

Krups Nespresso Inissia XN1005 czerwony

Oprócz firm, które proponują zamienniki kapsułek można kupić na Allegro kapsułki wielokrotnego użytku. Wtedy do takiej kapsułki wsypujemy Naszą ulubioną kawę i zaparzamy standardowo w ekspresie. Koszt jednostkowy kawy znacznie spada. 

Cena czy wygoda

Widzimy, że cena kapsułek nie należy do najniższych. Standardowo jeśli chcemy sobie zrobić kawę sypaną czy rozpuszczalną to jest to koszt około 50 groszy. W zależności od wybranej kawy. Jednak znacznie przyjemniej jest pić kawę z ekspresu. Mamy wtedy bardziej zbilansowany smak. Dodatkowo zyskujemy na wygodzie. Nie będę ukrywać, że należę do ludzi wygodnych i przyjemność mi sprawia naciśnięcie jednego guzika za mocą którego mam pyszną filiżankę kawy. Z przyjemną pianką u góry oraz bez żadnych fusów czy osadu. 

Ekspresy na kapsułki stanowią ciekawą alternatywę. Zajmuje mało miejsca, ekspresy są dostępne w ładnych kolorach i ciekawych designach, dzięki czemu mogą stanowić element ozdobny w Twoje kuchni. 

Czego mi brakuje w Krups Nespresso Inissia XN1005 - spieniacza mleka. Spieniacze są dostępne w znacznie wyższych modelach. Aktualnie chcę dokupić sam spieniacz. Znacie jakieś ciekawe propozycje?

12 komentarzy to “Jaki wybrać tani ekspres na kapsułki?”

You can leave a reply or Trackback this post.
 1. Kamil - 15 stycznia 2018 Odpowiedz

  Ostatnio właśnie szukamy do pracy jakiegoś przystępnego expresu 😀

  • Zakupoholiczka - 15 stycznia 2018 Odpowiedz

   Myślę, że byłbyś z takiego zadowolony.

 2. Kasia - 15 stycznia 2018 Odpowiedz

  Ja mam taki na kapsułki i szczerze mówiąc to nie korzystam z niego zbyt często 🙂 Ale małż sobie chwali.

 3. Olga - Rodzina ze Szczecina - 15 stycznia 2018 Odpowiedz

  Nespresso nie piłam ale mam w domu Tchibo Cafissimo i jestem zadowolona.

 4. krystynabozenna - 15 stycznia 2018 Odpowiedz

  Świetny wpis, jak bym mia kupować to bym kupiła ten, tak dokladnie opisałaś wady i zalety tego zakupu.

 5. Janusz Białas - 15 stycznia 2018 Odpowiedz

  Oh, marzę od lat o dobrym ekspresie do kawy i wciąż te marzenia sa odkąłdane z koniecznosci. Ale dziękuję za fachowy opis, dzięki któremu mam większe rozeznanie.

 6. Olga - 15 stycznia 2018 Odpowiedz

  Rozglądam się od jakiegoś czasu za podobny sprzętem, póki co korzystam jednak ze ‚służbowego’ ;p

 7. Róża Musiał - 15 stycznia 2018 Odpowiedz

  U mnie kiedyś było rozmyślanie nad tego typu ekspresem, ale obecnie mamy klasyczny i dobrze sie sprawdza:)

 8. Julita - 15 stycznia 2018 Odpowiedz

  Aktualnie używam przelewowego, ale w przyszłości chyba zainwestowałabym w ekspres z młynkiem do ziaren (niestety ceny takiego sprzętu są dość wysokie :().

 9. Kamil - 16 stycznia 2018 Odpowiedz

  W pracy mamy ekspres na kapsułki i póki nie musimy za nie płacić – to jest dobre rozwiązanie. W domu mam jednak nieco większy ekspres na kawę mieloną ze spieniaczem mleka i bardzo sobie ten ekspres chwalę.

 10. Pink Lipstick - 16 stycznia 2018 Odpowiedz

  Kupiłm go mojemu bratu. Jest zadowolony 🙂

 11. madziakowo - 18 stycznia 2018 Odpowiedz

  mnie sie marzy porzadny ekspres z mlynkiem;P

Leave a Reply

Your email address will not be published.